Uczniowie klas: drugiej i trzeciej ze szkoły filialnej w Wonieściu podczas kółka zainteresowań rozwijali swe umiejętności konstruktorskie oraz fotograficzne, wykorzystując pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Ozdabianie_zdjęć_makiet_w_programie_Paint_-_prace_uczniów.jpg

Drugoklasiści, nawiązując do tematyki wakacyjnych wspomnień, konstruowali z klocków Korbo różne makiety i budowle; następnie wcielili się w fotografów i uwiecznili je na zdjęciach, które później ozdabiali w programie Paint.

Trzecioklasiści natomiast zbudowali z klocków scenografię do wybranego przysłowia, które mieli zwizualizować. W dalszej kolejności wykonali serię zdjęć, z których w programie Paint stworzyli ciekawy komiks

Komiks do przysłowia Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeśćKomiks do przysłowia Żeby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała

Te zajęcia sprawiły uczniom dużo radości. Niektórzy dzięki nim odkryli swoją nową pasję J

Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak