Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Marii Konopnickiej. Z tej okazji 29 września podczas Dnia Głośnego Czytania uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i filii w Wonieściu zapoznawali się z twórczością tej autorki.

Uczennica z klasy 5a przedstawiająca postać Marii KonopnickiejUczennice przedstawiają scenkę wywiad z Marią KonopnickąUczennice prezentują twórczość Marii Konopnickiej podczas Dnia Głośnego Czytania

Podczas jednej z przerw zaprezentowano scenkę – wywiad z Marią Konopnicką; dwie uczennice z klasy piątej przedstawiły dzieciom i młodzieży postać pisarki oraz fragmenty jej twórczości. Natomiast w ciągu całego dnia czytano wiersze, nowele i opowiadania Konopnickiej; uczniowie klas 1-3 słuchali bajek, z których zasłynęła.

Uczniowie 3aP siedzą na dywanie i słuchają lektury czytanej przez koleżankę. Uczniowie klasy 2 prezentujący książki autorstwa Marii KonopnickiejUczeń z klasy 3 z filii w Wonieściu czyta swoim kolegom z klasy

Na lekcjach języka polskiego nauczycielki również zaproponowały młodzieży wysłuchanie kilku fragmentów z bogatego dorobku autorki „Roty”. Okazało się, że uczniowie bardzo dobrze czuli się nie tylko w roli słuchaczy, ale także lektorów, w związku z tym sami poczytali kolegom i koleżankom z klasy.

Uczniowie z klasy 4a słuchają fragmentu książki Marii KonopnickiejUczeń klasy 6a czytający fragment opowiadania Marii Konopnickiej 1

Podczas Dnia Głośnego Czytania został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” – bezprzewodowe mikroporty oraz aparat fotograficzny.

Marlena Anna Stróżyńska
Marlena Maria Stróżyńska
Agnieszka Wujczak-Kunc
Mariola Frąszczak
Wychowawczynie klas 1-3