„Starożytna Grecja" to projekt realizowany podczas lekcji plastyki przez uczniów klas VI.

Dwóch uczniów wykonuje zdjęcie koledze przebranemu w strój antycznyUczeń pozuje do zdjęcia na tle wystawy9 uczniów pozuje do zdjęcia w strojach antycznych

Jego celem było bliższe poznanie kultury antycznej i wykorzystanie rozmaitych technik plastycznych. Szóstoklasiści - w oparciu o przygotowaną wcześniej mapę myśli - wykonali prace przedstawiające kolumny oraz wazy greckie i wyeksponowali je w holu szkoły. Dodatkowo mogli spróbować swoich sił w rozmaitych technikach fotograficznych; stawali po obu stronach obiektywu, w ten sposób odgrywając rolę zarówno autorów zdjęć jak i modeli.

Ośmioro uczniów pozuje do zdjęcia w strojach antycznychTrzech chłopców pozuje do zdjęcia w antycznych strojachUczeń wykonuje zdjęcie koledze pozującemu w stroju antycznym

Kinga Kwaczyńska