Od początku roku szkolnego chętni uczniowie klas: czwartej oraz piątych z wielkim zaangażowaniem rozwijają swoje inżynierskie zainteresowania na zajęciach Koła Młodego Konstruktora.

Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora budują modele wyścigówek 2 2Uczeń z Koła Młodego Konstruktora steruje zdalnie wyścigówką 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora budują model wyścigówki 3 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora w goglach vr 2 2

Są już pierwsze efekty ich pracy: młodzi pasjonaci z frajdą, werwą i ogromną chęcią tworzyli samochody wyścigowe, korzystając z zestawów konstrukcyjnych Apitor X. Uczniowie za pomocą aplikacji pobranych na smartfony wprawiali w ruch wyścigówki wyposażone w silniki, czujniki oraz jednostki sterujące. W sali gimnastycznej urządzono konkurs na najszybszą zdalnie sterowaną maszynę.

Uczenice z Koła Młodego Konstruktora budują model wyścigówki 2Uczennice z Koła Młodego Konstruktora sterują zdalnie wyścigówką 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora budują modele wyścigówek 2

Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora budują model wyścigówki 2 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora prezentują zbudowane modele 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora prezentują zbudowaną wyścigówkę 2

Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora sterują zdalnie wyścigówką 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora sterują zdalnie wyścigówką 2 2


Dodatkowo na jednym ze spotkań dzieci zapoznały się z podstawową obsługą okularów vr i dzięki goglom zatopiły się w wirtualną rzeczywistość, co również dostarczyło im ogrom emocji.

Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora w goglach vr 2Uczniowie z Koła Młodego Konstruktora w goglach vr 3 2


Bez wątpienia przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań na zajęciach koła. Nadal będziemy rozwijać kreatywność, korzystając z pomocy i sprzętów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Magdalena Jąder - Cwojdzińska

 

W październiku członkowie koła informatyczno-fotograficznego rozpoczęli cykl zajęć, dzięki którym mogli rozwijać swoje zainteresowania związane z fotografią oraz jej obróbką w edytorze grafiki. Uczniowie podjęli wyzwanie i wykazali się kreatywnością podczas wykonywania ujęć, spoglądając na otaczający nas świat z zupełnie nowej perspektywy.

Uczeń fotografuje liśćUczniowie przeglądają wykonane zdjęciaUczniowie przygotowują studio fotograficzne

Wykorzystano nie tylko aparat cyfrowy, ale również smartfon, który towarzyszy nam na każdym kroku. Najwięcej emocji wzbudziła jednak możliwość pracy w przygotowanym studiu fotograficznym.

Uczeń wykonuje zdjęcie w studiu fotograficznymUczeń wykonuje zdjęcie piłkiUczeń wykonuje zdjęcie

Joanna Poprawiak

 

„Bliżej kultury i natury”

Pod koniec października, korzystając z pogodnej aury, uczestnicy koła artystycznego odwiedzili zespół pałacowo-parkowy w Starej Przysiece Drugiej, żeby poza murami szkolnymi rozwijać swoje pasje. Z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości stworzyli wiele prac przedstawiających XVIII-wieczny dworek, parkowe alejki oraz elementy natury.

2 uczennice fotografują kwiaty3 dzieczynki robią zdjęcie 5 dziewczynek pod drzewami5 uczennic rzucają liście

6 uczniów stoi przy bramie bukiet liści

W efekcie uczniowie rozwinęli umiejętności kompozycyjne, kadrowania obrazu oraz analizy padania światła i cienia na obiektach.

Kinga Kwaczyńska