25 października klasa 2aP ze Szkoły w Starej Przysiece Drugiej wybrała się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyjazdu było poznanie piękna jesieni w lesie oraz zapoznanie się z pracą leśnika. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci dzielnie spacerowały z panią leśnik, słuchały jej i przyglądały się przyrodzie.

Uczniowie klasy 2aP pozują do zdjęcia z panią leśnikDzieci oglądają liście drzewUczniowie oglądają lizawkęUczniowie oglądają paśnikUczniowie przyglądają się leśnym roślinom

 „Przewodniczka” opowiedziała uczniom, na czym polega jej praca, wyjaśniła, jak powstają sadzonki drzew, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane. Drugoklasiści dowiedzieli się, jaka jest różnica między rogami a porożem, jak odróżnić sarnę od jelenia, w jaki sposób pomaga się zwierzętom żyjącym w lesie, zwłaszcza w okresie zimy. Wielką ciekawostką był paśnik, lizawka i budki lęgowe dla ptaków. Dzieci poznały też rośliny tworzące poszczególne warstwy lasu.
Na zakończenie spaceru było ognisko, przy którym każdy upiekł kiełbaskę. Uczniowie podziękowali za ciekawą lekcję przyrody i obiecali wrócić za rok.

Irena Klemenska