8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Śniadania. Jak wiadomo, śniadanie jest najważniejsze! To ono daje nam energię na cały dzień. Szczególnie w diecie dzieci ważne jest, aby ten posiłek był zdrowy i urozmaicony. One bowiem rosną, potrzebują dużo energii do nauki i zabawy.

Chłopcy z klasy drugiej przygotowują zdrowe śniadanieUczniowie klasy 1a podczas wykonywania zdrowych kanapekNajmłodsza grupa przedszkolna podczas zdrowego śniadania 2Śniadanie Daje Moc w 3aP

Pociechy z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!” Starsze dzieci odwiedziła pani pielęgniarka, która opowiedziała, jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe odżywianie i jaki wpływ ma ono na zdrowie. Najmłodsi przypomnieli sobie „piramidę zdrowia”. Następnie wszyscy przygotowali zdrowe kanapki, które podczas śniadania z apetytem zjedli.

Dzieci z grupy 0aP podczas jedzenia zdrowych kanapekDziewczęta z klasy drugiej przygotowują zdrowe kanapkiUczennice klasy drugiej podczas przygotowywania kanapekNajmłodsze dzieci przygotowują zdrowe kanapki 2

Przedszkolaki podczas przygotowywaniazdrowych i smacznych kanapekPrzedszkolaki przygotowują zdrowe i smaczne kanapkiSpotkanie z pielęgniarką na temat zdrowego odżywiania

Uczniowie klasy 1a podczas wykonywania zdrowych kanapekWarzywny burger Wojtka z klasy 1aKanapka Hani z klasy 1a

Takie posiłki, zwłaszcza przygotowane samodzielnie, smakują najbardziej! Wszyscy przecież wiedzą, że „Zdrowo jemy, to zdrowi będziemy i zdrowo rośniemy…”

Kamila Czamańska
Klaudia Bryl
Bożena Okupniczak
Irena Klemenska
Grażyna Szymkowiak

 

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,
lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień”

 W listopadzie w szkole filialnej w Wonieściu przedszkolaki oraz uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”.  

Helenka i Iga przygotowały smaczne szaszłyki z ulubionych owocówPrzedszkolaki z Wonieścia przygotowują szaszłyki owocoweMarysia i jej zdrowe szaszłyki

Polegała ona na wykonaniu w klasach zdrowych, owocowych szaszłyków. Podczas przygotowywania posiłku dzieci zwracały szczególną uwagę na higienę. Powstałe szaszłyki były zdrowe, smaczne i pożywne, a swoim wyglądem przypominały kolorowe lizaki.  W czasie wspólnego śniadania zadbano również o kulturę jedzenia.

Uczniowie klasy 2 podczas przygotowywania owocowych szaszłykówUczniowie klasy 2 biorący udział w akcji śniadanie daje mocUczniowie klasy 3W podczas wspólnej degustacji szaszłyków owocowych

Uczniowie oraz przedszkolaki w tym dniu zapoznali się również z piramidą zdrowego żywienia. Bawili się dobrze w trakcie rozwiązywania rebusów, zagadek i krzyżówek o tematyce zdrowotnej.

Joanna Mania
Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak