Listopad upłynął najmłodszym uczniom na realizacji projektu patriotycznego związanego ze szkolnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Gabrysia podczas wykonywania biało czerwonego wiankaDzieci z Oddziałów przedszkolnych w barwach patriotycznychSpołeczność szkoły filialnej bierze udział w akcji Do hymnuUczniowie klasy 3aP w galowych strojach z elementami biało czerwonymi przed klasową gazetką ścienną

W ramach projektu dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas zajęć rozmawiały o Polsce, poznały symbole narodowej i legendę o powstaniu państwa polskiego. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną "Orzeł biały”, a podczas koncertu pieśni patriotycznej zaśpiewały piosenkę pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem".

Oddział 0w śpiewa piosenkę Jestem Polką i PolakiemUczniowie klasy 3w podczas wykonywania RotyFranek Wojtek i Leon uczniowie z klasy 2w śpiewają pieśń Szara piechotaUczniowie 3aP w galowych strojach na korytarzu szkolnym śpiewają piosenkęGrupa chłopców z klasy 3aP w strojach galowych śpiewa do mikrofonu

Grupa dzieci z oddziału 0a i klasy 2a w strojach galowych na szkolnym korytarzuGrupa dzieci z oddziału 0b w galowych strojach z elementami biało czerwonymiGrupa dziewczynek z 3aP w strojach galowych śpiewających do mikrofonu

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach tematycznych, których celem było poszerzenie wiedzy o historii Polski i wzmacnianie tożsamości narodowej. Dzieci z Przysieki rozpoczęły realizację projektu od wyjazdu do Kościana, gdzie odwiedziły miejsca pamięci narodowej, czym włączyły się do akcji „Szkoła pamięta!”. Natomiast uczniowie ze szkoły filialnej odwiedzili cmentarz w Wonieściu – tam zapalili znicze na grobach powstańców i osób zasłużonych.

Uczeń klasy 2w wykonuje krawat w barwach narodowychPrzedszkolaki z grupy 0aP prezentują prace plastyczne wykonane z okazji Dnia Niepodległości 2Ignacy z grupy 0b z pracą plastczną ORZEŁ BIAŁY 2

Uczniowie 3aP w galowych strojach na korytarzu szkolnym śpiewają piosenkęUczniowie klas 1 3 w strojach galowych na szkolnym korytarzu

Podczas zajęć omawiano drogę Polski do niepodległości i wyjaśniano, kim był Józef Piłsudski. Uczniowie, korzystając z różnych technik plastycznych, z ogromnym zaangażowaniem przygotowali elementy stroju patriotycznego - wianki, krawaciki i kotyliony. Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas pokazu mody i występu w koncercie pieśni patriotycznej.
Dzieci wzięły też udział w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas którego uroczyście odśpiewały hymn narodowy, przyłączając się do grona uczestników akcji „Szkoła do hymnu!”.

Kamila Czamańska, Klaudia Bryl, Joanna Mania,
Bożena Okupniczak, Grażyna Szymkowiak, Irena Klemenska,
Renata Frąckowiak, Magdalena Zapłata.