11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Śmiglu.

Poczet sztandarowy podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w ŚmigluUczniowie składający znicz podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Śmiglu

Poczet sztandarowy w składzie: Anna Stróżyńska, Julia Mituła i Jakub Jóźwiak stawił się na Apel Pamięci przed pomnikiem hm. Łukomskiego, natomiast delegacja z kl. 8b: Nicola Zawarta, Filip Frąckowiak i Piotr Pawlik oddała hołd ofiarom męczeństwa i śmierci 1939-1945, zapalając znicz przed tablicą pamiątkową przy śmigielskim cmentarzu. Następnie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. NMP Wniebowziętej, gdzie odprawiona została okolicznościowa Msza św.
Bardzo dziękujemy uczniom biorącym udział w obchodach święta za godne reprezentowanie społeczności szkolnej.

Marlena Maria Stróżyńska
Magdalena Szczepaniak-Krupa
Marlena Anna Stróżyńska