W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie klasy 2. i 3. ze szkoły filialnej w Wonieściu wybrali się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz zrozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Dzieci zbierają kolorowe liścieDzieci przy paśniku słuchają informacji na temat odżywiania się leśnych zwierzątDzieci oglądają lizawkę dla leśnych zwierząt

Pani leśnik opowiedziała o wielu ciekawostkach, jakie kryje las. Ukazała fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dzieci spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, relaksującej przyrody.
Zwieńczeniem wycieczki było ognisko. Świeże powietrze pobudziło apetyt na pieczone kiełbaski. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i z pewnością zachęciło wszystkich do częstszego obcowania z przyrodą.

Dzieci podczas smażenia kiełbasek nad ogniskiem

Renata Frąckowiak

Joanna Mania