18 listopada naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość - autor książek dla dzieci i młodzieży pan Marcin Kozioł. Spotkania zatytułowano: „Podróżnicze spotkanie z Maksymilianem Wombatem”(klasy 1-3) oraz „Skrzynia Władcy Piorunów”(klasy 4-6 ).

Marcin Kozioł opowiadający o swojej twórczości uczniom klas 1 3Uczniowie zgłaszający się i odpowiadający na pytania pisarzaMarcin Kozioł opowiadający o swoich książkach uczniom klas 4 6

Młodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści pana Marcina o zwierzaku wombacie, a starsi poznawali wraz z autorem świat piorunów. Wszystkie historie związane były z książkami autora: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” oraz „Skrzynia Władcy Piorunów” (pierwsza część serii „Detektywi na kółkach”). Wśród opowieści, pytań, śmiechu i zabawy czas upłynął bardzo szybko. Na zakończenie każdego spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografu pisarza. W podziękowaniu za przybycie do naszej szkoły autor otrzymał pamiątkową laurkę wykonaną z własnoręcznie robionych przez uczniów serduszek. Jednak najlepszym odzwierciedleniem tego, że dzieciom i młodzieży podobały się spotkania, były pytania „Czy ten pan jeszcze do nas przyjedzie?”, „Kiedy?”…

Uczniowie z pisarzem podczas eksperymentuUczniowie z pisarzem podczas doświadczeniaMarcin Kozioł podpisujący książkę uczniowiMarcin Kozioł podpisujący książkę uczennicy

Pisarz Marcin Kozioł podpisujący książki uczniomMarcin Kozioł podpisujący książki uczniomWręczenie Marcinowi Koziołowi laurki wykonanej z serduszek zrobionych przez uczniów

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś pan Marcin Kozioł zawita w naszej szkole i znów przeżyjemy z nim kolejne przygody. Zanim to nastąpi, zapraszam do biblioteki, gdzie można wypożyczyć wiele z jego książek.

Książki Marcina Kozioła znajdujące się w bibliotece szkolnej

Spotkania autorskie i książki autora zostały zakupione z funduszy otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do zrobienia zdjęć wykorzystano aparat cyfrowy zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Marlena A. Stróżyńska