W listopadzie uczniowie klasy 2 i 3 ze szkoły filialnej w Wonieściu podczas zajęć rozwijających zainteresowania mieli możliwość zapoznać się z niezwykłymi robotami: Photonem oraz Super DOC-em, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie kl. 3W podczas zabawy z robotem SUPER DOCUczniowie klasy 2 podczas zabaw z robotem Super DocUczniowie kl. 3W z robotem PhotonMajka programuje robota Super Doc

Dzięki nim dzieci opanowały podstawy kodowania i programowania. Rozwijały nie tylko fantazję, kreatywność, ale przede wszystkim logiczne myślenie. Uczniowie z uwagą śledzili każdy ruch robota, po to, aby później zaprogramować go według własnego uznania. Dodatkowo historia Photona stała się motywatorem dla dzieci. Każda ukończona misja pozwalała odblokować kolejne jego funkcje i umiejętności.
Lekcje te były świetną zabawą, która w przyjemny sposób przybliżyła aspekty robotyki.

Magdalena Zapłata
Renata Frąckowiak