Prezenty świąteczneZbliża się magiczny, świąteczny czas - pachnący piernikami, choinką, cynamonem, goździkami…. Stroimy nasze domy, robimy porządki, przygotowując się na najpiękniejsze dla nas święta.
Jednak nie każdy może je spędzić w rodzinnym gronie. Są dzieci, które w tym czasie będą przebywać w szpitalu. Największym ich marzeniem jest wyzdrowieć, a prezentem – wrócić do domu.

W tym roku w ramach akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” chcemy przygotować paczki dla pacjentów ze szpitala w Lesznie. Skupiamy się na zbiórce materiałów papierniczych (kredek, pisaków, plasteliny, flamastrów, modeliny, kolorowanek, bloków z białymi i kolorowymi kartkami). Podczas spotkania opłatkowego wolontariusze zapakują podarunki, a następnie przekażą je pacjentom.

Zachęcamy do włączenia się w akcję! Każdy, nawet najmniejszy, gest może dać chorym dzieciom wiele radości.
Materiały zbierane będą od 1 do 13 grudnia; prosimy o dostarczanie ich do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego lub do gabinetu pani pedagog (budynek „A” w Starej Przysiece Drugiej) albo składanie do kartonu przy pokoju nauczycielskim w szkole w Wonieściu.

Joanna Włodarczak
Ewa Łaszczyńska- Maćkowiak