Powstanie Wielkopolskie było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Nie tylko dlatego, że cel powstania został osiągnięty (Wielkopolska została formalnie włączona w granice Polski), ale również dlatego, że Wielkopolanie dali rodakom sygnał, iż trud poniesiony w walce o ojczyznę można przypieczętować zdecydowanym sukcesem. O tych wydarzeniach w naszej szkole przypominaliśmy w dniach od 9 do 13 stycznia.

Wystrój sali związany z Powstaniem WielkopolskimDekoracja upamiętniająca rocznicę Powstania WielkopolskiegoGazetka na temat Powstania Wielkopolskiego

Z tej okazji uczniowie mogli zapoznać się z przygotowaną w bibliotece wystawą. Na godzinie wychowawczej obejrzeli film oraz prezentację na temat faktów związanych z powstaniem; wybrali się również na wirtualną wycieczkę do Muzeum Powstania Wielkopolskiego (jej celem było poszerzanie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych). Ponadto przedstawiciele klas uzupełniali kreatywne książeczki. Wykonano również piękne gazetki ścienne oraz rozetki, które ozdobiły korytarze szkolne.

RozetkaGazetka na temat Powstania Wielkopolskiego 2Gazetka i informacje na temat Powstania WielkopolskiegoRozetka wykonana przez uczniów

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w szkolne obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Magdalena Schulz