14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. To święto zakochanych kojarzone jest z sercami, czekoladkami, kwiatami, kolorem czerwonym oraz kartkami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią.

Dziewczęta na tle walentynkowej ściankiChłopcy z klasy piątej na tle walentynkowej ściankiDziewczęta z klasy piatej pozują na tle walenynkowej ścianki

Jak co roku samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wrzucali kartki do specjalnie przygotowanego pudełka. Szkolni „listonosze” mieli dużo pracy, ponieważ wiele osób skorzystało z tej propozycji. Natomiast w holu szkoły pojawiła się walentynkowa fotobudka, którą uczniowi odwiedzali podczas przerw.

Magdalena Schulz

 Walentynki wśród najmłodszych

Jak co roku, 14 lutego upłynął w klasach 1- 3 i oddziałach przedszkolnych w kolorach czerwieni, atmosferze wzajemnej sympatii i przyjaźni.

Walentynki w grupie 0aPNajmłodsza grupa przedszkolna z okazji Walentynek ubrana na czerwonoUczniowie klasy pierwszej z balonikami w kształcie sercUczniowie klasy trzeciej podczas zabawy walentynkowej

Wszyscy przygotowywali serduszka i kartki z życzeniami, brali udział w rozmaitych zabawach, śpiewali piosenki; działała także poczta walentynkowa. Uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądali filmy i prezentacje przybliżające temat historii biskupa Walentego i zwyczajów walentynkowych. Najmłodsi wykonali piękne prace plastyczne. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek w postaci lizaków.

Chłopcy z klasy pierwszej podczas walentynkowego konkursuUczniowie klasy pierwszej przygotowują walentynki

Okazujmy sobie sympatię, bo to poprawia humor!

Grażyna Szymkowiak