Najmłodsze przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat czytelnictwa.
Dzieci słuchały tekstów czytanych przez wychowawczynię, dowiedziały się, jak i gdzie powstają książki. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i o nich opowiadały. Tworzyły też własne książeczki i zakładki do nich.

Pani Marlena zapoznaje dzieci z czytelnią i pokazuje książki dla najmłodszychNajmłodsi poznają przyjaciela biblioteki szkolnej misia KubusiaPani bibliotekarka pokazuje jak należy wypożyczyć książkę

Odbyły się także zajęcia w bibliotece. Pani Marlena – szkolna bibliotekarka wyjaśniła, co to za miejsce, omówiła zasady wypożyczania książek, poinformowała, jak należy zachowywać się w czytelni; pokazała książki dla najmłodszych. Przedszkolaki poznały też maskotkę biblioteki, czyli misia Kubusia.
Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia. Teraz na pewno z wychowawczynią lub rodzicami będą często odwiedzać bibliotekę.

Kamila Czamańska