10 marca po raz drugi gościliśmy w szkole edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. W zajęciach, których celem było rozbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami, wzięły udział dwie grupy uczniów z klas   4-6 oraz czworo nauczycieli.

uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę na temat sztucznej inteligencjiuczeń klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów uczennica klasy czwartej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów

Tym razem zgłębialiśmy tajniki sztucznej inteligencji. Dzięki warsztatom uczniowie pozyskali wiedzę o tym, czym jest sztuczna inteligencja i w jakich celach może być wykorzystywana. Dzieci miały też okazję sprawdzenia jej działania na przykładzie programu do rozpoznawania gestów dłoni z użyciem sieci neuronowej oraz podczas popularnej gry w węża.

Uczeń klasy szóstej gra w wężaUczeń klasy szóstej testuje działanie programu do rozpoznawania gestów

Zajęcia dały uczniom szansę na odkrycie nowych zainteresowań i pobudziły ciekawość dotyczącą wykorzystywania nowości technologicznych w bieżącym działaniu i przyszłości – być może zawodowej.

Magdalena Jąder - Cwojdzińska