Pierwszego Dnia Wiosny nasza szkoła zamieniła się w kolorową krainę. Od samego rana wszędzie można było spotkać uczniów w pięknych, wiosennych strojach. Taneczne przerwy oraz konkurencje sportowe cieszyły się powodzeniem i sprawiły wszystkim dużo radości.

Uczennice z 4a witają wiosnęUczennice z klasy 8a w wiosennych stylizacjachUczniowie z klasy 6b oraz 5a w wiosennych stylizacjachWspólna zabawaWiosenne spacery

Tego dnia odbył się konkurs na najpiękniejszą wiosenną stylizację zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza. Wygrała Martyna Wolff z kl. 8aP, na II miejscu znalazła się Rita Fryder z kl. 4aP, natomiast III miejsce zajął Robert Andrzejewski z kl. 6bP. Najlepiej przebrani uczniowie mogli liczyć również na specjalne względy podczas lekcji.

Zwycięzcy konkusy na najpiękniejszą wiosenną stylizacjęPodliczanie głosów na najpiękniejszą wiosenną stylizacjęPierwszy Dzień Wiosny 2023

Dziewczęta pozują do zdjęcia z kwiatowym kręgiemDzieci z grupy 0aP świętują Pierwszy Dzień Wiosny 2Pierwszoklasiści witają wiosnęUczeń z klasy 4a

Uczennica z klasy 5b w wiosennej stylizacjiUczennice z klas piątych w wiosennych stylizacjachUczniowie 3aP cieszą się pierwszym dniem wiosny

Wiosenne konkurencje sportoweWiosenne zabawy na świżym powietrzuGrupa 0b w wiosennych kolorach

Przeprowadzono także konkurs fotograficzny ,,Pierwsze oznaki wiosny”, w którym zwyciężył Kacper Kurasiński z kl. 6bP. Na II miejscu znalazł się Wiktor Dwornik z kl. 8aP, III miejsce zajął Oliwier Nowak z kl. 6aP. Natomiast wyróżnieni zostali: Szymon Spychała z kl. 6bP, Stanisław Szymański z kl. 6bP, Marta Frąckowiak z kl. 6bP oraz Krzysztof Pawlak z kl. 8bP.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego I miejsce Kacper Kurasiński II miejsceWiktor Dwornik III miejsce Oliwier Nowak 2Wyróznione fotografie w konkusrie fotograficznym Pierwsze oznaki wiosny 2

Pierwszy Dzień Wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta jest symboliczna, ponieważ osoby z zespołem Downa w 21 parze chromosomów zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną. Uczniowie, wkładając w tym dniu kolorowe skarpetki, pokazali swoje poparcie dla idei tego dnia.

 Klasa 1a w kolorowych skarpetkachNajmłodsza grupa przedszkolna świętuje Dzień Kolorowej SkarpetkiUczennice klas 6 w kolorowych skarpetkachUczniowie klasy 2W w kolorowych skarpetkachUczniowie 3aP w kolorowych skarpetkach

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w akcję oraz wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie podarunków i nagród konkursowych.

Magdalena Schulz