19 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. Mimo że pogoda pokrzyżowała nam plany, udało się zrealizować działania korzystne dla ducha i ciała.

Wykonanie sałatki owocowej w wykonaniu klasy 8aGra Asertywnośc klasy 5aRecepta na zdrowie klasy 6bSportowe kóko i krzyżyk klas 8a i 8b

Uczniowie klasy 1aP przygotowują sałatkę owocowąUczniowie klasy 2aP prezentują wykonane sałatki owocowe

Uczniowie klasy 5a spożywają przygotowaną sałatkę owocową

Uczniowie klasy 5a przygotowują owocową sałatkę

Uczniowie wszystkich klas przygotowali sałatkę owocową, którą zjedli na drugie śniadanie. Ponadto stworzono klasowe recepty na zdrowie, które potwierdzają, że młodzi ludzie wiedzą, jak zdrowo żyć. Dla dobrego samopoczucia rozegrana została gra „Asertywność” oraz „sportowe kółko i krzyżyk”. Jednak nie teoria jest najważniejsza. Ważne, by wykorzystywać wiedzę na temat zdrowego stylu życia w praktyce. Przecież już Jan Kochanowski pisał:

„Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.”

Magdalena Szczepaniak - Krupa