20 maja obchodzony jest jako Światowy Dzień Pszczoły. W przeddzień tego wydarzenia pani Kamila Czamańska zorganizowała dzieciom z oddziałów przedszkolnych zajęcia związane z tym tematem. Opowiedziała o pszczołach i ich pracowitym życiu.

Dzieci z grupy 0a i pani Kamila trzymają napis Dzień pszczołyDzieci z grupy 0b wraz z panią Kamilą trzymają napis Dzień pszczołyMalowanie farbami korpusówPani Kamila w stroju pszczelarza tłumaczy dzieciom jak powstaje miód 2

Pokazała, jak wygląda prawdziwy ul od środka, omówiła pracę pszczelarza, zaprezentowała jego strój i różne akcesoria potrzebne do pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje miód, mogły go nawet skosztować. Zwieńczeniem zajęć było malowanie korpusów, czyli elementów prawdziwego ula. Każde dziecko otrzymało drobny upominek i nasiona kwiatów miododajnych. Wszyscy mogli też zrobić sobie zdjęcie w tematycznej fotobudce.

Kuba jako pszczołaOliwia jako pszczoła

Teraz z pewnością każdy wie, że pszczoły są pożyteczne i potrzebne, a bez nich przyroda nie mogłaby istnieć.

Kamila Czamańska