17

          9 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz z filii w Wonieściu wraz z paniami: Renatą Frąckowiak, Ewą Kramer-Cholewińską, Wandą Olejnik i Marleną Anną Stróżyńską kolejny raz wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek". Impreza pod hasłem „Baśnie i bajki naszych rodziców i dziadków" została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu.

1b 2 3 4

          Akcję rozpoczął barwny korowód przebierańców, który przeszedł ulicami miasta. Uczniowie z naszej szkoły przebrali się za różne postacie – byli między innymi: Indianie, księżniczki, wróżki, Czerwone Kapturki, rycerze, muszkieterowie, piłkarz, kowboy, bocian, żabka, a także groźny wampir i Monster High. Po powrocie wszyscy zebrali się w sali Centrum Kultury, gdzie na uczestników czekał poczęstunek; ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Baśnie i bajki naszych rodziców i dziadków". W kategorii klas „0" II miejsce zajęła Daria Skotarczak ze Szkoły Filialnej w Wonieściu, a w kategorii klas pierwszych wyróżnienie otrzymała Julia Szafarz ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Na zakończenie wszyscy obecni mogli wziąć udział w konkursie na rozpoznanie bajek naszych rodziców i dziadków. Reprezentantom naszej szkoły udało się odgadnąć kilka tytułów, za co otrzymali słodki upominek.

5 6 7 8

9 10 11 12

13 14 15 16

Marlena Anna Stróżyńska