W poniedziałek 19 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole żużlowców Unii Leszno. Przyjechała do nas część drużyny w składzie: trener Adam Skórnicki, Tobiasz Musielak, Damian Baliński i Bartek Smektała oraz menadżer pani Aneta Nowak.

DSC00001 DSC00003 DSC09979 DSC09998

          Zebrana w sali gimnastycznej młodzież gimnazjum i uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej powitali zawodników piosenką „Unia, wygraj dla nas mecz" oraz gromkimi brawami.
         Trener Adam Skórnicki przedstawił swoich zawodników, a prowadząca spotkanie nauczycielka wychowania fizycznego pani Sylwia Sapuła zadała zawodnikom szereg pytań, na które z chęcią i ciekawie odpowiadali. Zawodnicy mówili o swoich marzeniach związanych z karierą sportową, motywach wyboru tej dyscypliny sportu i swoich celach wytyczonych
na tegoroczny sezon.
          Kulminacyjnym momentem spotkania były rozdawane przez sportowców autografy i wspólne zdjęcia. Uczniowie Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej podarowali zawodnikom Unii Leszno rysunek żużlowca, który wykonany został przez ucznia klasy 3a Gimnazjum Grzegorza Leonarskiego. Zaproszono również gości na słodki poczęstunek.
          Gromkimi brawami pożegnaliśmy naszych gości. Długo będziemy pamiętać spotkanie z postaciami, dla których sport jest pasją i spełnieniem marzeń. Po cichu liczymy na to, że dane będzie nam spotkać raz jeszcze tych wspaniałych ludzi.

Maria Ratajczak, Sylwia Sapuła.