Piątek 13 lutego okazał się niezwykle udanym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Tego dnia udało im się bowiem pomyślnie przejść przez uroczystość Pasowania na czytelnika.
          Impreza rozpoczęła się w klasie, gdzie młodzi adepci sztuki czytania odpowiadali na pytania bibliotekarki, p. Marleny Anny Stróżyńskiej, związane z zasadami dotyczącymi właściwego obchodzenia się z książkami. Później uczniowie złożyli przyrzeczenie dobrego traktowania wypożyczonych, i nie tylko, książek. Obejrzeli również przygotowane specjalnie dla nich przez uczniów Koła Przyjaciół Biblioteki oraz koła polonistycznego przedstawienie kukiełkowe pt. Czerwony Kapturek.
          Następnie wszyscy udali się do biblioteki szkolnej. Tam porozmawiali z panią bibliotekarką o tym, co to jest biblioteka, jakie są w niej pomieszczenia, w jaki sposób umieszcza się książki na półkach. Po zapoznaniu z zasadami wypożyczania książek każdy uczeń otrzymał legitymację czytelnika i zakładkę oraz wypożyczył wybrane przez siebie książki.

M 003 M 009 M 018 M 020
M 024 M 026 M 029 M 031
M 034 M 037 M 041 M 053

Marlena Anna Stróżyńska
Marlena Maria Stróżyńska