Uczennice: Patrycja Kozłowska, Sandra Nalewaj, Blanka Wawrzyniak z kl. 3a oraz Weronika Biała, Aleksandra Stróżyńska
z kl. 3b wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 8 maja br. w godzinach 11.00 – 14.00 w Domu Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie.

DSCN1656 DSCN1661 DSCN1670

      Kiedy przyjechały na miejsce, w holu zbierali się wszyscy uczestnicy konkursu. W tle słychać było podkłady muzyczne przywiezione przez uczniów z innych szkół. Po chwili wszyscy siedzieli już na wyznaczonych miejscach w sali. „Raperzy" byli proszeni po kolei o zaprezentowanie utworów, do których od razu odnosiło się jury, wskazując ich mocne i słabe strony.
        Występ naszych dziewczyn został oceniony jako energetyczny, posiadający wyjątkowy tekst i nieprzeciętną aranżację muzyczną. Po zaprezentowaniu wszystkich utworów wykonawców poczęstowano ciepłym posiłkiem, słodyczami i owocami. Później wysłuchali oni prelekcji o działaniu Boga w życiu każdego człowieka i o tym, że „niczego nie czynimy dla Boga, ale wszystko dzięki Niemu", a także utworów wykonanych przez zawodowych raperów.
          Następnie nastała długo oczekiwana chwila – ogłoszenie wyników. Napięcie rosło. Kolejne szkoły otrzymywały wyróżnienia.
Nasze dziewczyny w skupieniu zaciskały kciuki. Wiedziały, że już są wyróżnione (być w pierwszej dziesiątce z całej Polski – to nie bagatela), ale w głowach każdej tkwiło pytanie - czyżby coś więcej? Po chwili wszystko było już jasne. ZDOBYŁY II I III MIEJSCE oraz nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy, wspaniałe emocje i doświadczenie! Przy okazji zobaczyły stolicę, zwiedzając Stare Miasto. Bardzo zmęczone, ale przeszczęśliwe, wróciły do domu.
     Cała społeczność szkolna może być dumna z takiej reprezentacji. Nie było łatwo, jury podkreślało wysoki poziom przedstawianych utworów. Serdecznie im gratulujemy niecodziennego zwycięstwa!

DSCN1681 DSCN1692

Koordynator projektu Izabela Włodarczak