W mijającym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli rozwijać swoje zainteresowania historyczne, uczestnicząc w zajęciach koła historycznego.

IMG 7821 IMG 7822 IMG 8082 IMG 8090

       Tematy poruszane na naszych zajęciach obejmowały szeroki zakres wiedzy: np. świat starożytny, epokę średniowiecza, polskie dynastie, historię II wojny światowej czy historię regionu. Podczas zajęć uczniowie chętnie wykorzystywali swoje zdolności plastyczne, wykonując m.in. kotyliony narodowe, plakaty o władcach Polski czy greckie wazy. Uczyliśmy się, jak Rzymianie zakładali togę. Pamiętaliśmy o ważnych wydarzeniach w historii naszej małej i dużej ojczyzny. Przygotowaliśmy wystawę o rozstrzelanych w 1939 r. mieszkańcach ziemi śmigielskiej, braliśmy udział w prelekcji na ten temat. W ramach ogólnopolskiej akcji „ Łączy nas pamięć" przygotowaliśmy żonkile i plakat upamiętniający 72. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie koła z gimnazjum włączyli się również w przygotowanie apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

IMG 8145 IMG 8147 IMG 8150 IMG 8149

Lidia Jankowska