W dniu 01. 06. 2015 r. w Szkole Filialnej w Wonieściu uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka, który upłynął pod hasłem „Recepta na zdrowie".

WP 20150601 006 WP 20150601 012 WP 20150601 030

        Dzieci wzięły udział w licznych zawodach i konkurencjach sportowych, które przygotowały wychowawczynie. Nie zabrakło rywalizacji, ale i dobrej zabawy. Na zawody sportowe składały się różnorodne konkurencje: zabawy z balonami, bieg na czas, przewlekanie się przez szarfę, rzut do celu, pokonanie toru przeszkód, bieg z woreczkiem na rakietce, zabawy z chustą animacyjną, a także zabawy z wykorzystaniem skakanek. Ponadto wszyscy brali udział w turnieju wiedzy o zdrowiu pt. „Moje zdrowie - mój skarb". Dzieci miały do wykonania różnorodne zadania: rozwiązywanie zagadek, quiz, kalambury, rozpoznawanie po smaku owoców i warzyw, układanie zdań z rozsypanki wyrazowej. Podczas trwania konkursów chętne dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Wszyscy zainteresowani uczniowie brali też udział w konkursie plastycznym „W zdrowym ciele - zdrowy duch".
          W to święto włączyli się także rodzice, ubierając swoje dzieci na sportowo oraz przygotowując paczki, które zawierały owoce, nieco słodyczy i skakanki.

Wanda Olejnik