2 października 2015 roku w Śmiglu odbyły się Mistrzostwa Gminyw Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Piękna słoneczna pogoda zgromadziła biegaczy ze szkół w: Czaczu, Starym Bojanowie, Śmiglu i Starej Przysieki Drugiej.

Zdj cie0079 001

Długość trasy do pokonania dla uczniów szkoły podstawowej i dziewcząt z gimnazjum wynosiła 800 metrów, dla chłopców z gimnazjum 1000 metrów.
Po zaciętej walce sztafeta ze szkoły podstawowej w składzie: Zuzanna Daś, Klaudia Konradowska, Małgorzata Kasperek, Klaudia Korbik, Emilia Żurawska, Serafin Kaczor, Jakub Ratajszczak, Krzysztof Włodarczak, Kamil Chwastyniak, Kamil Tórz zajęła III miejsce.
Sztafeta dziewcząt z gimnazjum w składzie: Estera Czaińska, Natalia Teśner, Paulina Bohn, Olga Michałowska, Weronika Mazurek, Sandra Mocek, Anita Sroczyńska, Wiktoria Domagała, Małgorzata Rzepka, Klaudia Kurzawska zajęła również III miejsce.
Chłopcy z gimnazjum uplasowali się na IV miejscu. Szkołę naszą reprezentowali: Kacper Górny, Marcin Grześkowiak, Jakub Siepa, Tomasz Włodarczak, Mikołaj Milarski, Mateusz Przygodzki, Oskar Adamczak, Błażej Walachowski, Oskar Jęcz, Paweł Stachowiak.

Maria Gąsiorowska