Przypomnijmy, nadal trwa szkolny projekt promujący aktywny styl życia i zdrowe odżywianie. W ramach projektu do tej pory odbyła się akcja Śniadanie daje moc, konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia oraz gazetka tematyczna „Skutki niewłaściwych nawyków żywieniowych”. Cały czas odbywają się także międzyklasowe rozgrywki sportowe.

IMG 9684 IMG 9686 IMG 9689 IMG 9690

Ponadto nadal trwa liga zadaniowa z biologii oraz muzyczne przerwy „Ćwicz z nami”. W tym miesiącu czeka nas kolejna gazetka tematyczna „Sport to zdrowie”, broszura „Dekalog zdrowego odżywiania” oraz konkurs na wiersz lub fraszkę promującą aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Zachęcamy wszystkie klasy do aktywnego włączenia się w zadania projektu. Do tej pory najaktywniejsze klasy to: 3 i 1 gimnazjum. Rozstrzygnięcie projektu już w kwietniu.

IMG 9691 IMG 9692 IMG 9694 IMG 9695

Zachęcamy również do codziennej aktywności ruchowej, która poprawia stan naszego zdrowia. Jest też najprostszym sposobem zapobiegania wielu chorobom i nic nie kosztuje! Najważniejsze korzyści to:
• poprawienie samopoczucia, zmniejszenie napięcia i stresu;
• zwiększenie pojemności życiowej płuc, lepsze dotlenienie organizmu;
• zwiększenie objętości krwi, szybsze usuwanie szkodliwych substancji;
• szybsza utrata masy ciała, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej;
• obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń na przerwach.

 IMG 9703 IMG 9702 IMG 9701 IMG 9700

Pamiętajmy! ZDROWE ODŻYWIANIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO GWARANCJA NASZEGO ZDROWIA

Magdalena Szczepaniak - Krupa