W czwartek 7 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole z tej okazji odbył się Szkolny Dzień Zdrowia, na którym podsumowano projekt edukacyjny „Moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną” realizowany od października.

IMG 0001IMG 0008IMG 0135IMG 0169

W ramach projektu uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej i 1 – 3 gimnazjum wykonywali wiele zadań, za które na bieżąco otrzymywali punkty. Były to między innymi: Śniadanie daje moc, konkurs na plakat promujący zdrowy styl życia, gazetki tematyczne „Skutki niewłaściwych nawyków żywieniowych” i „Sport to zdrowie”, międzyklasowe rozgrywki sportowe, liga zadaniowa z biologii, muzyczne przerwy „Ćwicz z nami”, broszura „Dekalog zdrowego odżywiania” oraz konkurs na wiersz lub fraszkę promującą aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. W dniu podsumowującym projekt uczniowie wykazywali się w turnieju wiedzy i aktywności fizycznej, biorąc udział różnych konkurencjach. Ostatnim zadaniem była prezentacja stroju i właściwości odżywczych wylosowanego owocu lub warzywa. W ciągu całych obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia towarzyszyły wszystkim piosenki związane z tematem projektu. Na koniec wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W szkole podstawowej najlepszą klasą okazała się kl. 6, na drugim miejscu uplasowała się klasa 5b, trzecie miejsce zajęła klasa 5a, a czwarte kl. 4. W gimnazjum klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: 1 miejsce kl. 1, drugie kl. 3b, trzecie kl.2 i czwarte kl. 3a. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów wręczyły: przewodnicząca rady p. Małgorzata Górna i wicedyrektor p. Małgorzata Pawłowska - Górna. Gratulujemy wszystkim uczniom.

Miejmy nadzieję, że moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną zagości na stałe w naszej szkole. Pamiętajmy! Dieta i ruch to gwarancja naszego zdrowia!

Zofia Kolasa
Magdalena Szczepaniak – Krupa
Maria Gąsiorowska