W kwietniu 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem Matematyki”, w którym wzięło udział 45 uczniów klas szóstych z 15 szkół powiatu kościańskiego.

Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej reprezentowali: Bartłomiej Skorczyk, Krzysztof Bartkowiak oraz Joanna Licha.
Uczestnicy mieli w ciągu godziny rozwiązać 20 zadań testowych, które sprawdzały ich wiedzę teoretyczną, logiczne myślenie oraz umiejętność rozwiązywania zadań problemowych.

Nagrody dla najlepszych uczestników wręczono w obecności wiceburmistrza miasta Kościana pana Macieja Kasprzaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana pana Piotra Ruszkiewicza.

Bartłomiej Skorczyk, uczeń naszej szkoły, został laureatem konkursu i zdobywcą trzeciego miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Poprawiak