W ubiegłym tygodniu grupa najmłodszych przedszkolaków z naszej szkoły na zajęciach edukacyjnych poruszała temat przyrody, a dokładniej – owadów.

IMAG1992aIMAG1996aIMAG2004a

Dzieci najpierw rozmawiały o rozwoju motyli. Pod koniec tygodnia poznały sekretne życie pszczół. Miały możliwość zapoznania się z obyczajami, przyzwyczajeniami tych owadów. Dowiedziały się, że pszczoły nie lubią czarnego koloru, intensywnych zapachów oraz hałasu. Wychowawczyni przybliżyła im pracę pszczelarza. Maluchy miały okazję zobaczenia na własne oczy ramki wypełnionej woskiem pszczelim i pyłkami kwiatowymi. Mogły też przez chwilę poczuć się małymi pszczelarzami, przymierzając prawdziwy strój i kapelusz pszczelarski.

IMAG1998aIMAG2002aIMAG2007a

Na koniec odbyła się degustacja prawdziwego miodu, który bardzo smakował wielu naszym „małym pszczółkom”!

Kamila Czamańska