Uczniowie klas 3aP i 3W wzięli udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej „English is easy”, który miał na celu zainteresowanie uczniów językiem angielskim.

Drużyna z naszej szkoły FUNNY BUNNIESDorotka i Ala przed konkursemKróliczki podczas śpiewania swojej piosenki

Czytaj więcej...

17 czerwca 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVIII Biegach Przełajowych w Śmiglu. Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse dostosowane do kategorii wiekowych.

Uczestnicy Biegów Przełajowych w ŚmigluUczniowie z medalami i pucharem dla szkoły za klasyfikację zespołową

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym klasy 1aP, 2aP i 3aP w ramach wycieczki wybrały się do poznańskiej Palmiarni.

Chłopcy z pamiątkową koszulką Klasa 2aP przy lokomotywie LechaNa płycie boiskaSłuchając przewodnikaW palmiarni nad stawem

Czytaj więcej...

Dzień Matki i Ojca, a także Przedszkolny Dzień Rodziny to święta szczególnie ważne dla najmłodszych dzieci. Zawsze poważnie podchodzą do świętowania. W tym roku również chciały one w wyjątkowy sposób uhonorować swoich najbliższych.

Przedszkolak trzyma wykonaną poduszkę Przedszkolaki prezentują przygotowane poduszki dla mamPrzedszkolak przygotowuje poduszkę dla mamyUczniowie prezentują wykonane poduszki dla mam

Czytaj więcej...

Na początku czerwca został rozstrzygnięty „Ogólnopolski konkurs na pracę plastyczną i leporello dla szkół podstawowych noszących imię Arkadego Fiedlera – Arkady Fiedler-pisarz, podróżnik…”, w którym licznie udział wzięli uczniowie klas 1-3 ze szkół w Przysiece i w Wonieściu.

Franek w towarzystwie pani DyrektorNadia z dyplomem i upominkiemGratulacje od pani Dyrektor

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że szkoła filialna w Wonieściu otrzymała dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” wynoszące 3750 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup nowych książek i promocję czytelnictwa.

Jakie książki będą zakupione? To zależy od nas wszystkich – każdy czytelnik (uczeń, rodzic, nauczyciel) odwiedzający bibliotekę może podać swoje propozycje.

Marlena Anna Stróżyńska

7 czerwca uczniowie ze Starej Przysieki Drugiej oraz z filii w Wonieściu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Uczestnicy akcji podczas czytania książek na szkolnym dziedzińcuUczniowie z filii w Wonieściu czytający książki w szkolnym ogrodzie

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

7 czerwca w Centrum Kultury w Śmiglu, z rąk Burmistrz Małgorzaty Adamczak, nagrody odebrali laureaci gminnych konkursów oraz najlepsi uczniowie wyróżnieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły i samorządu uczniowskiego.

Nagrodzeni uczniowie z klas 2 i 3Wojtek odbiera gratulacje z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty AdamczakJędrzej odbiera nagrodę z rąk Burmistrz Śmigla Małgorzaty AdamczakNagrodzeni uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

Na początku czerwca w naszej szkole, już tradycyjnie, spotkało się 20 najlepszych „informatyków” ze wszystkich szkół podstawowych gminy Śmigiel, którzy wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym.

Uczniowie tworzą ulotkę reklamowąUczestnicy konkursu informatycznegoZwycięscy konkursu informatycznego

Czytaj więcej...