24 listopada 2022 roku zorganizowano dyskotekę dla uczniów klas 4-8. Tego dnia spotkali się oni po lekcjach, żeby wspólnie pośpiewać piosenki oraz potańczyć przy swojej ulubionej muzyce – zadbali o to: Flip Frąckowiak z klasy 8bP oraz Przemysław Daś z klasy 8aP. Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował „fotobudkę” oraz kącik wróżb.

Chłopcy z klasy piątej przy fotoduceBartek z klasy czwartej w stroju ekologicznymDziewczyny w stylizacjach andrzejkowychMartyna w swojej kreacji ekologicznej

Czytaj więcej...

Prezenty świąteczneZbliża się magiczny, świąteczny czas - pachnący piernikami, choinką, cynamonem, goździkami…. Stroimy nasze domy, robimy porządki, przygotowując się na najpiękniejsze dla nas święta.
Jednak nie każdy może je spędzić w rodzinnym gronie. Są dzieci, które w tym czasie będą przebywać w szpitalu. Największym ich marzeniem jest wyzdrowieć, a prezentem – wrócić do domu.

Czytaj więcej...

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

 Uczennice z klasy czwartej i piątej przy Drzewku ŻyczliwościSamorząd Uczniowski w akcjiUczeń z klasy piątej przy Drzewku ŻyczliwościUczeń klasy 5bP przy Drzewie Życzliwości

Czytaj więcej...

18 listopada naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość - autor książek dla dzieci i młodzieży pan Marcin Kozioł.

Marcin Kozioł opowiadający o swojej twórczości uczniom klas 1 3

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który przypomniał o niezwykle cennych wartościach w życiu każdego człowieka.

Uczennice z Samorządu Uczniowskiego z tablicą tolerancjiUczniowie przy tablicy tolerancjiTablica tolerancji. 

Czytaj więcej...

15 listopada młodsi uczniowie naszej szkoły udali się do Kościańskiego Ośrodka Kultury na film zatytułowany „Nawet myszy idą do nieba”.

Uczniowie podczas seansu w sali kinowejTroje uczniów klasy drugiej oczekuje na seans filmuUczniowie klasy drugiej podczas zajęć w kinie

Czytaj więcej...

W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie klasy 2. i 3. ze szkoły filialnej w Wonieściu wybrali się na wycieczkę do lasu w Racocie. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz zrozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Dzieci zbierają kolorowe liścieDzieci przy paśniku słuchają informacji na temat odżywiania się leśnych zwierzątDzieci oglądają lizawkę dla leśnych zwierząt

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie”. 

Plakat konkursu plastycznego

Czytaj więcej...

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uwielbiają zwierzęta, dlatego zorganizowali zbiórkę karmy dla nich. Odzew był ogromny. Zarówno uczniowie szkoły w Przysiece jak i w Wonieściu pokazali, że zależy im na dobru kotków i piesków. Ofiarowane produkty trafiły do schronisk TOZ–u w Kościanie i w Koszanowie.

SKW