25 i 26 października 2021 r. uczniowie klas pierwszych szkoły w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Marlena A. Stróżyńska

Pogoda sprzyja jesiennym wyprawom do lasu. W środę 20 października kolejna grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do lasu w Racocie.

Olivier i Bartek szukają darów jesieniPoznajemy pracę leśnikaZajęcia edukacyjne w lesieUczniowie klasy 3 poznają czym jest lizawka

Czytaj więcej...

Sześcioosobowa grupa uczniów (z klas: 7a, 7b, 8a, 8b) wyróżniających się działalnością społeczną oraz pracą w szkolnym wolontariacie wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd odbył się 18 października, a jego organizatorem było Biuro Poselskie Posła na Sejm RP z siedzibą w Lesznie.

Uczestnicy wycieczki stojący w holu Sejmu

Czytaj więcej...

Przez kilka tygodni uczniowie Koła Odkrywców klasy 3aP realizowali projekt „Jestem bezpieczny na drodze”.

Uczniowie Koła Odkrywców poszukujący informacji o znakach drogowychMakieta miasteczka drogowegoSygnalizacja świetlna w miasteczku drogowym

Czytaj więcej...

16 października w całej Europie obchodzony jest dzień przywracania czynności serca. Tego dnia w wielu krajach prowadzone są akcje i imprezy mające na celu przypomnienie zasad prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczennice klasy 5a podczas wykonywania ćwiczeń resuscytacji

Czytaj więcej...

16 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w 55. rajdzie Kościańska Jesień nad Obrą.

Uczestnicy rajdu uczniowie klasy 1a i 2a z wychowawcamijpegUczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera podczas rajdu pieszegoOdpoczynek uczniów klas czwartych przy grochówce

Czytaj więcej...

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej w czasie zajęć rozmawiały o zwierzętach przygotowujących się do zimy (także o zwierzętach leśnych). Aby utrwalić temat, wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu w Racocie. Tam spotkały panią leśnik, która zaproponowała spacer.

Dzieci stoją przed paśnikiem i słuchają Pani jak opowiada o zwierzętach leśnychjpgDzieci z grupy 0a podczas pobytu w lesieGrupa najmłodszych przedszkolaków przed autobusemPani leśnik prezentuje dzieciom liść dębu

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 1aP przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się piosenek i wierszy oraz wytrwale ćwiczyli podczas prób. 14 października 2021 roku w udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się odświętnie ubrani pierwszoklasiści oraz ich rodzice.

Uczniowie klasy pierwszej recytują wierszeŚlubowanie przed sztandarem przedstawicieli uczniow klasy pierwszejPani dyrektor pasuje ołówkiem uczennicę klasy pierwszejjpgPierwszoklasiści w biretach

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożone przez Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak na ręce Dyrektor Szkoły pani Małgorzaty Pawłowskiej - Górnej.

Pismo pani Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
Święty Jan Paweł II

Za oknem piękna, polska jesień. Jednak ranki i wieczory są już chłodne. Coraz częściej sięgamy po ciepłe ubrania. Zbliża się czas trudny dla ludzi bezdomnych. W naszych szafach na pewno znajdą się elementy garderoby - nadal w dobrym stanie - których z różnych powodów już nie nosimy. Może damy im „drugie życie”?

Czytaj więcej...