28 lutego 2023 roku zorganizowano „Słodki wtorek dla Wojtusia Klaby z Sączkowa”, którego celem było wsparcie chłopca w walce o samodzielność. Organizatorami akcji byli: SKW i SU. Udało się zebrać 2014,63 zł na pooperacyjną rehabilitację dziecka.

Uczniowie klasy 2a podczas akcji słodki wtorek dla WojtusiaWolontariusze przy stoisku z wypiekami

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję: uczniom, ich rodzicom, dziadkom i nauczycielom za pomoc!

Magdalena Schulz

27 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła pani weterynarz Karolina Szul. Ku uciesze dzieci, przyjechała wraz z labradorką o imieniu Korina.

Dzieci i pani weterynarz podczas głaskania psaPani weterynarz przedstawia pieska i tłumaczy jak należy się nim opiekowaćPani weterynarz prezentuje dzieciom skafander pooperacyjny dla psa

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zawodach unihokeja w Śmiglu. Dziewczęta stanęły do rywalizacji ze szkołami z Czacza, Śmigla, Bronikowa i Starego Bojanowa.

Reprezentacja dziewcząt podczas zawodów sportowych w unihokeja

Czytaj więcej...

26 lutego grupa uczniów ze Starej Przysieki Drugiej wzięła udział w „Dniu Solidarności z Ukrainą” organizowanym w Centrum Kultury w Śmiglu. Jego celem była zbiórka funduszy na zakup ubrań termicznych dla ukraińskich żołnierzy z 14 Batalionu OT „Czerkasy”.

Julia Mituła w tańcu z grupą Pryzmat 2Nadia i Gabrysia w wierszu Wolność 2Aleksandra Dłużak zwyciężczyni w kokursie Walentynka dla Ukrainy

Czytaj więcej...

Zapraszamy do włączenia się w akcję „Słodki wtorek dla Wojtusia”.
28 lutego 2023 r. w szkole będzie można zakupić ciasto za nie mniej niż 2 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pooperacyjną rehabilitację Wojtusia Klaby z Sączkowa. Walczymy o pionizowanie chłopca, co bardzo poprawi jakość jego życia.
Pomóżmy Wojtusiowi w ciężkiej, codziennej walce o samodzielność!

Magdalena Schulz

24 lutego 2023 roku - równo rok po wybuchu wojny w Ukrainie - społeczność uczniowska, przyłączając się do akcji „Solidarni z Ukrainą”, pokazała, że jest przeciwna wojnie. Tego dnia uczniowie klas 4 - 8 nosili przypinki w barwach Ukrainy; uczniowie klas 0 - 3 przypinali serduszka na tablice przygotowane przez wolontariuszy.

Grupa 0b w barwach niebiesko żółtych z flagą UkrainySerce przedszkolaków i uczniów z Wonieścia dla UkrainyUczennica z klasy piątej na tle tablicy Solidarni z UkrainąUczennice z klasy 8a

Czytaj więcej...

Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące.

Uczniowie klasy 3aP prezentują swoje praceUczniowie klasy pierwszej podczas Dnia Języka OjczystegoUczniowie klasy pierwszej uczestniczą w zabawie podczas Dnia Języka OjczystegoUczeń klasy pierwszej uczestniczy w zabawie podczas Dnia Języka Ojczystego

Czytaj więcej...

Najmłodsze przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat czytelnictwa.
Dzieci słuchały tekstów czytanych przez wychowawczynię, dowiedziały się, jak i gdzie powstają książki. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki i o nich opowiadały. Tworzyły też własne książeczki i zakładki do nich.

Pani Marlena zapoznaje dzieci z czytelnią i pokazuje książki dla najmłodszychNajmłodsi poznają przyjaciela biblioteki szkolnej misia KubusiaPani bibliotekarka pokazuje jak należy wypożyczyć książkę

Czytaj więcej...

16 lutego uczeń klasy 6a Patryk Nadobnik i jego rodzice byli gośćmi Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Do spotkania doszło dzięki wzorowej postawie, jaką wykazał się Patryk.

 Patryk wraz z rodzicami podczas uroczystości w komendzie 002Patryk przyjmuje podziękowania od pani dyrektor

Czytaj więcej...