15.05.2015r. 44 uczniów z klas 0-3 szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wraz z p. Wandą Olejnik, p. Grażyną Szymkowiak i p. Marleną Anną Stróżyńską wzięło udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek".

1 2 3 4

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Uczennice: Patrycja Kozłowska, Sandra Nalewaj, Blanka Wawrzyniak z kl. 3a oraz Weronika Biała, Aleksandra Stróżyńska
z kl. 3b wzięły udział w przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 8 maja br. w godzinach 11.00 – 14.00 w Domu Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie.

DSCN1656 DSCN1661 DSCN1670

Czytaj więcej...

          13 maja 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

          Dnia 4 maja 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez p. L. Jankowską, p. M. A. Stróżyńską, p. M. M. Stróżyńską, p. M. Schulz oraz koło historyczne gimnazjum i uczniów szkoły podstawowej.

M 006 M 022 M 030

Czytaj więcej...

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
a na tej fladze, biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste
piękne są nasze barwy ojczyste...

         30 kwietnia w naszej szkole obchodzono zbliżające się "Święto Flagi". Część uczniów i nauczycieli uczciła ten dzień strojem w odcieniach bieli i czerwieni. Jednak największą atrakcją było przygotowanie żywej flagi. Było to nowe doświadczenie, które jest doskonałą lekcją prezentowania swoich postaw patriotycznych i okazywania przywiązania do barw narodowych.
            Pomysłodawcą wydarzenia był SU Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

M 002

Lidia Jankowska

          We wtorek 19 maja 2015 roku o godzinie 1350 w sali nr 25 odbędzie się egzamin teoretyczny na kartę rowerową dla uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej. Egzamin praktyczny odbędzie się 26 maja tylko dla uczniów, którzy uzyskają pozytywny wynik z części teoretycznej.

Zofia Kolasa

          Piękna, słoneczna pogoda zachęca do oderwania się od telewizorów i komputerów oraz do wyjścia z domu. Dlatego w sobotę 25 kwietnia 2015 r. grupa 26 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Główczak, p. M. Frąszczak oraz p. D. Kowalczyk wyruszyła na rajd w ramach 60 Turystycznej Wiosny Kościańskiej.

DSC03981 DSC03996

Czytaj więcej...

          Nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego projektu pt.: "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."– ks. Jan Twardowski w oczach młodych.
     Zadaniem dla gimnazjalistów było przygotowanie 2 autorskich utworów inspirowanych osobą i życiem ks. Jana Twardowskiego, zawierających fragmenty jego wierszy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegach rodzinnych w ramach programu „Uzależnia mnie tylko sport". W konfrontacji udział weźmie 6 gmin z subregionu leszczyńskiego.
Urząd Marszałkowski wytypował 6 gmin, w których zorganizowany zostanie bieg rodzinny. Jedną z nich będzie gmina Śmigiel. Bieg ma charakter sztafety, w którym udział biorą rodzic i dziecko. Klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach indywidualnych – rodzinnych, oraz w kategorii gmin.

Czytaj więcej...

          Zakończył się konkurs na ozdobienie Ekotorby, w którym udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej i ze Szkoły Filialnej w Wonieściu. Zgłoszono wiele ciekawych prac, na których uczniowie zastosowali różne techniki ozdabiania.

IMG 8080 IMG 8076 IMG 8075 DSC01411

Czytaj więcej...