18 listopada 2014 roku w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbyło się szkolenie, w którym wzięło udział 34 rodziców uczniów klas 1 - 2 gimnazjum. Prezentację na temat Nastolatek w przestrzeni medialnej – wpływ nowych mediów elektronicznych na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka przedstawiła zebranym pedagog szkolny Maria Ratajczak.

Czytaj więcej...

          W listopadzie 2014 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej wraz z opiekunami uczestniczyli w „Święcie Biegania z Coccodrillo" w Kościanie.

DSCN5115 DSCN5120 DSCN5134 DSCN5137

Czytaj więcej...

          W piątek 7.11.2014r. w szkole filialnej w Wonieściu w klasie I i w oddziale przedszkolnym zostały zorganizowane zajęcia praktyczne pod hasłem „Śniadanie daje moc".
          Z tej okazji rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowywali zdrowe kanapki. Następnie odbyło się wspólne śniadanie. Zajęcia te były podsumowaniem dotychczasowych działań związanych z tematyką zdrowotną. W oddziale przedszkolnym w tym dniu odbył się również KONKURS WIEDZY O ZDROWIU.

DSC03928 DSC03932 P8130068 P8130070

Czytaj więcej...

          Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc!".
     W ramach ogólnopolskiej akcji pod tym tytułem 7 listopada 2014r. oddziały przedszkolne i klasy 1 - 3 z pomocą wychowawczyń: p. Ireny Klemenskiej, p. Magdaleny Zapłaty, p. Grażyny Szymkowiak, p. Donaty Kowalczyk i p. Bożeny Okupniczak oraz rodziców przygotowały pyszne, zdrowe śniadanka. W całej szkole unosił się zapach własnoręcznie wykonanych kanapek i sałatek. Jak one wyglądały!!! Zobaczcie sami...
          Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspólnego posiłku!

DSC 5892 M 030 M 036 P1200626

          Październik w naszej bibliotece minął pod hasłem „Zakładka do książek". Uczniowie w tym czasie wykonywali piękne zakładki, które można obejrzeć na wystawie w czytelni.
Przygotowano tam również gazetkę pt. „Skarby czytelników"; prezentuje ona różne rzeczy używane przez uczniów jako zakładki. W wyszukaniu ich pomogli uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki.

 

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

          Listopad to czas, kiedy kierujemy nasze myśli i serca ku tym, którzy odeszli, ufając, że są oni szczęśliwi w domu Ojca. Dzięki modlitwie możemy być z nimi blisko.
         Piękną tradycją jest również odwiedzanie i dbanie o groby naszych bliskich zmarłych. Wiemy, że są na cmentarzach groby, którymi nikt się już nie zajmuje. W związku z tym, jak co roku, Zespół Charytatywny zorganizował akcję pt. „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli".

IMG 20141031 162840 zdjecia z telefonu 014 zdjecia z telefonu 018 zdjecia z telefonu 019

Czytaj więcej...

          Uczniowie szkoły filialnej podziwiali fotografie p. Tomasza Smoczyka, które zostały zaprezentowane na wystawie w Centrum Kultury w Śmiglu. Były to zdjęcia z projektu „Ginące zawody". Na fotografiach przedstawiona jest praca ludzi, których zawody są obecnie rzadko spotykane. Po wystawie oprowadził uczniów p. A. Szulc.

DSC 0240 DSC 0242 DSC 0244

Renata Frąckowiak

          W październiku uczniowie szkoły filialnej uczestniczyli w zajęciach artystycznych i bibliotecznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Tematyka spotkania to: „Barwy jesieni". Dzieci wysłuchały fragmentów książek, uczestniczyły w pogadankach, zabawach muzycznych, wypełniały przygotowane karty pracy. Na zajęciach artystycznych wykonały piękne listki z gliny.

DSC 0239 DSC 0245 DSC 0247 DSC 0254

Renata Frąckowiak

        W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięli udział w organizowanej każdego roku akcji Tydzień Pisania Listów. Podobnie jak w ubiegłym roku przyświecała jej idea „Marzycielskiej Poczty", której głównym celem jest nawiązanie kontaktu listownego i wsparcie duchowe dla poważnie chorych dzieci.

20141105 101406 P1200607 - Kopia

Czytaj więcej...

          Dnia 27 czerwca 2014r. w Widziszewie doszło do wypadku – motocyklista wypadł z trasy i zjechał do rowu, z którego nie mógł się wydostać. Przez długi czas mężczyzna bezskutecznie wzywał pomocy. Wołanie poszkodowanego usłyszeli dwaj chłopcy, którzy wybrali się na spacer z psem. Jednym z nich był uczeń pierwszej klasy gimnazjum Wojciech Tomczak. Reakcja chłopców była natychmiastowa - zatrzymali oni przejeżdżający samochód, którego kierowca wezwał pogotowie ratunkowe. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lesznie.

DSCN2878 DSCN2915 ty

Czytaj więcej...