W listopadzie tradycyjnie już odbyły się Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły drużyny z Czacza, Starego Bojanowa, Śmigla, Bronikowa, Krzywinia, Oborzysk Starych, Kościana, Borowa i Starej Przysieki Drugiej.
          Cały konkurs stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele ciekawych i emocjonujących spotkań oraz niespodziewanych zwrotów akcji.
         Ze składem poszczególnych drużyn, szczegółami meczów i ich wynikami można zapoznać się w zakładce osiągnięcia uczniów.

         Dnia 22 października 2013r. oraz 12 listopada 2013r. grupa gimnazjalistów pod opieką pań: M. Ratajczak i M. Schulz uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach ,,Skąd? Dokąd? – Przystanek Śmigiel'' w Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Zajęcia prowadzone przez Enrique Castillo (Hiszpania), Maka Chakhnashvili (Gruzja), Samuel Lamptey (Ghana), Abra Millicent Osei (Ghana) miały na celu rozwijanie tolerancji, otwartości na inne kultury oraz umiejętności językowych.

DSCF0843 DSCF0841 DSCF0838 DSCF0831

Czytaj więcej...

          Dnia 12 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p. L. Jankowską, p. Z. Kolasę, p. M.Schulz oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

Obraz 013 Obraz 018 Obraz 026 Obraz 029 

Czytaj więcej...

     9 listopada 2013 roku organizatorzy IX Kościańskiego Półmaratonu i jego główny sponsor, firma Coccodrillo, zaprosili najmłodszych mieszkańców powiatu kościańskiego do wspólnego biegania.
       Grupa 35 uczniów naszej szkoły pod opieką p. D. Kowalczyk, p. M. Gąsiorowskiej i p. B. Zandeckiego zaznaczyła również swój udział w „Święcie Biegania z Coccodrillo". Pogoda dopisała; wszyscy bardzo dzielnie walczyli w swoich kategoriach wiekowych na różnych dystansach.

1.200001 1.200002 1.200004  

Czytaj więcej...

         Każdy las kryje w sobie wiele tajemnic. Wiedzą o tym także najmłodsi uczniowie, którzy co roku w październiku odwiedzają las w Racocie. Dlaczego właśnie wtedy? Wszyscy wiemy, że jesienią jest tam najpiękniej! Uczniowie klas O i 1 oraz 2 i 3 poznali pracę leśnika i nauczyli się, jak rozpoznać wybrane gatunki roślin i zwierząt leśnych.
        Czekała na nich także niespodzianka - ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy bawili się znakomicie! Do zobaczenia za rok!

DSC 0997 22 1

Bożena Okupniczak

         Już wkrótce ukaże się następny numer szkolnej gazety „Migawki spod Ławki". Znajdziecie w niej informacje na temat zmian dotyczących uzyskiwania uprawnień do kierowania motorowerem (kategoria AM), poznacie dalsze przygody Bri i jej psa oraz kolejnego człowieka sukcesu, mieszkającego w naszej okolicy. Nie zabraknie również ciekawostek, dowcipów i zadań dla młodszych i starszych uczniów.

10000

Opiekunowie i redaktorzy szkolnej gazety

          W październiku w naszej szkole odbyła się akcja Tydzień Pisania Listów. W czasie jej trwania uczniowie pisali listy, kartki oraz wykonali rysunki dla chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty". Niektórzy dołączyli do swoich prac plakaty, ilustracje (nawet zabawkę), związane z zainteresowaniami adresatów. W akcji udział wzięło 34 uczniów szkoły podstawowej, 1 uczennica gimnazjum oraz 19 uczniów z Filii w Wonieściu.
          Wszystko, co przygotowali uczniowie, zostało zapakowane i wysłane do trójki dzieci. Mamy nadzieję, że „paczki" te wywołają uśmiechy na ich twarzach!
          W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!!!

listy 013 listy 026

Marlena Anna Stróżyńska
Marlena Maria Stróżyńska
Ewa Kramer-Cholewińska

          W sobotę 19 października grupa 38 uczniów pod opieką pań: M. Gąsiorowskiej, D. Kowalczyk, M. Ratajczak i K. Główczak uczestniczyła w pieszym rajdzie zorganizowanym przez PTTK. Po przejściu około 5 km trasy, która biegła przez Starą Przysiekę Pierwszą, fragmentami polnej drogi w kierunku Nielęgowa oraz czarnym szlakiem przez las dotarliśmy do celu rajdu. Meta znajdowała się na boisku naszej szkoły.

1.200001 1.200003 1.200005 1.200006 

Czytaj więcej...

          W środę, 16 października 2013r., w samo południe, ponad 40 uczniów naszej Szkoły dołączyło do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu jednoczesnego udzielania pierwszej pomocy. Nieprzerwanie przez 30 minut uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej oraz klas drugich Gimnazjum, na pięciu fantomach, prowadzili resuscytację, czyli wdechy i uciski ratownicze. Nad przebiegiem akcji w szkole czuwali nauczyciele: M. Gąsiorowska, E. Kramer- Cholewińska, M. A. Stróżyńska, B. Zandecki   i G. Szymkowiak.

WOŚP 001 WOŚP 016 WOŚP 006 WOŚP 014 

Grażyna Szymkowiak

samorząd akcje0000