23 czerwca to dzień szczególny. Obchodzimy wtedy Dzień Ojca. W tym roku także dla naszych uczniów i ich rodziców był to wyjątkowy dzień. Zorganizowaliśmy festyn, który tradycyjnie w naszej szkole odbywa się co dwa lata. Witając wszystkich przybyłych, Pan Dyrektor przypomniał o minionym Dniu Mamy i Dniu Dziecka nawiązując do hasła tegorocznego festynu „Mama, Tata i Dziecko".

DSCF9201

Czytaj więcej...

          Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Wonieściu odpowiedzieli na apel Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio" w Poznaniu, która od kilkunastu już lat wspiera misyjne przychodnie i szpitale.
          Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do akcji przynosząc bandaże, gazy opatrunkowe, plastry strzykawki, igły oraz okulary. Duża paczka została wysłana na adres Fundacji. Podarowane opatrunki wolontariusze przepakują do paczek, paczki obszyją płótnem i wyślą do misyjnych szpitali. Po kilku miesiącach podróży drogą morską dary będą służyć najbiedniejszym pacjentom misyjnych szpitali.
          Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA.

SAM 2564 

Zofia Adamczak

          15 czerwca na boisku „Orlik" w Śmiglu zorganizowany został już IX Gminny Dzień Dziecka, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Wszystkie konkurencje były przeprowadzone i oceniane osobno dla szkół podstawowych i gimnazjów.

1.200017

Czytaj więcej...

Wykazy podręczników na rok szkolny 2013/2014 dostępne pod zakładką - Zestawy podręczników.

Plakat1

W środę 12 czerwca 2013 roku rozegrany został w Bronikowie tradycyjny gminny turniej dwóch ogni usportowionych klas IV i młodszych, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Wszyscy wykazali się sportową postawą. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły I miejsce. Chłopcy uplasowali się natomiast na II miejscu. Wszyscy byli dumni i szczęśliwi ze zdobytych medali.

1.200003 1.200004 1.200005

1.200006 1.200007

Maria Gąsiorowska

          Dnia 23 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II I III O NAGRODĘ BURMISTRZA ŚMIGLA. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych gminy Śmigiel.

gminny 011

Czytaj więcej...

          17 maja trzy uczennice: Oliwia Kopiejewska (IIa), Patrycja Maćkowiak (IIb) oraz Blanka Wawrzyniak (Ia) reprezentowały szkołę w powiatowym konkursie biologicznym „Z Botaniką Za Pan Brat". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie. Największy sukces odniosła Oliwia Kopiejewska, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
         25 maja dwoje uczniów klasy VI: Miłosz Górny i Piotr Nowak reprezentowali szkołę w konkursie przyrodniczym „ W harmonii z przyrodą". Konkurs odbywał się w Zespole Szkół nr 7 w Lesznie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zagadnień przyrodniczych, o Unii Europejskiej oraz umiejętnościami w zadaniach praktycznych. Gratulujemy!

S  BC71

Magdalena Szczepaniak - Krupa

          24 maja w naszej szkole odbył się Zdrowy Dzień Dziecka, będący podsumowaniem akcji „Maj miesiącem zdrowia”, realizowanej w ramach programu „Trzymaj formę”. Uczniowie 4-6 klas SP i G, w ramach akcji, wykonywali wiele zadań związanych z zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

DD 131

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o przetargu na dowożenie uczniów do szkoły w roku szkolnym 2013/2014 i dokumenty do pobrania-zakładka "Przetargi"