Informacja o terminach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2021/2022

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiły się terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 22 lutego 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2021/2022.

Czytaj więcej...

Czas karnawału to czas zabawy! W naszej szkole, w oddziałach przedszkolnych odbył się prawdziwy bal. Mamy przedszkolaków świetnie się spisały, ponieważ wszystkie dzieci ucharakteryzowane były na postacie bajkowe, super bohaterów, zwierzątka. Przebrane były nawet panie przedszkolanki.

Balik zdjęcie grupowe 0aP   Balik zdjęcie grupowe 0bP

Czytaj więcej...

„Budowanie dobrych więzi z dzieckiem to podstawa udanego rodzicielstwa”

rodzinaBycie rodzicem to duże wyzwanie. My, dorośli często pochłonięci jesteśmy trudami dnia codziennego: praca, obowiązki domowe, ciągły pospiech, pomoc dzieciom w lekcjach – te i wiele innych, życiowych sytuacji może spowodować, że zapominamy o budowaniu więzi i dobrych relacji z dziećmi. Warto się nad tymi relacjami zastanowić, ponieważ to właśnie one budują w najmłodszych poczucie własnej wartości. To zaś z pewnością zaprocentuje w czasie dorastania oraz w dorosłym życiu naszych dzieci.

Czytaj więcej...

Grupa uczniów z klasy 6b podjęła zaproponowane przez nauczyciela geografii wyzwanie, które polegało na samodzielnym stworzeniu modelu wulkanu. Dzieci poznały budowę stożka wulkanicznego oraz przyczyny i skutki wybuchu wulkanów, realizując na lekcji geografii temat o Islandii.

wulkan wykonany przez Jakuba Jóźwiaka wulkan wykonany przez Piotra Pawlika

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zdalnych zajęć świetlicowych. Wszystkie propozycje są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Świetlica

Celem Kampanii zaproponowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

Czytaj więcej...

Na czas ferii zimowych Telewizja Polska przygotowała ofertę dla uczniów i ich rodzin - Ferie z TVP Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także cykl programów edukacyjnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji pod linkiem: Ferie z TVP-wyjątkowa propozycja dla rodzin

Czytaj więcej...

życzenia świąteczne 2020

W przedświątecznym projekcie przygotowującym nas do obchodów świąt Bożego Narodzenia wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz Filii w Wonieściu.

ozdoba świąteczna bałwanekSzymon z klasy 4b z wykonanymi ozdobami choinkowymiozdoba choinkowa gwiazdkaTomasz z klasy 3a z wykonanym łańcuchem 

Czytaj więcej...