Spotkanie autorskie z panią Jolantą Bartoś

14 marca 2024 r. w sali Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z panią Jolantą Bartoś.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu w ramach projektu BLISKO (2023-2024) „Rozwijaj się w bibliotece”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas siódmych naszej szkoły.

Pani Jolanta Bartoś jest autorką książki „Stalker”. Przedstawiła w niej problem cyberprzemocy, której sama stała się ofiarą. Tematyka poruszana w powieści jest niezwykle aktualna i może dotknąć praktycznie każdego, niezależnie od wieku czy wykształcenia.

Spotkanie było doskonałą okazją do kształtowania pozytywnych postaw i zachowań wobec internetowych zagrożeń oraz do zachęcenia młodzieży do czytania książek poruszających ważne społeczne tematy.

Po spotkaniu otrzymaliśmy od autorki autograf z życzeniami dla uczniów naszej szkoły (można go zobaczyć w „Księdze autografów” znajdującej się w naszej bibliotece szkolnej).

Mamy nadzieję, że zdobyta podczas spotkania wiedza pomoże uczniom świadomie korzystać z Internetu i chronić się przed cyberprzemocą.

Marlena Anna Stróżyńska