Walka o „Złote Pióro Mistrza Ortografii”

12 kwietnia 2024 roku w szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie po raz kolejny odbył się Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro Mistrza Ortografii”. Zgromadził on blisko 30 uczniów klas trzecich z różnych szkół podstawowych z całego powiatu kościańskiego. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Wojtek Kałucki z klasy 3aP i Piotrek Grobelny z klasy 3W. Głównym celem konkursu jest promowanie umiejętności ortograficznych oraz wspieranie rozwoju kompetencji językowych uczniów klas trzecich. Dzieci zmierzyły się z trudnym tekstem, w którym było pełno pułapek ortograficznych. Po zakończeniu konkursu komisja dokonała oceny prac wszystkich uczestników. Laureatka została nagrodzona „Złotym Piórem”, przyznano także wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał Wojtek Kałucki. Gratulacje!

Donata Kowalczyk